motoryzacja


Ponadto 50% ankietowanych uważało, że suplementy są kontrolowane w taki sam sposób jak leki, a 37% - że skuteczność suplementów diety jest weryfikowana. Według badania wiele osób mylnie uznaje suplementy za "witaminy" (31% ankietowanych) lub "minerały" (8%), z kolei 41% badanych przypisało suplementom diety właściwości lecznicze, których te produkty nie posiadają.

4 Kolejne badanie przeprowadzone przez TNS Polska w 2014 r. wykazało, że wiedza na temat suplementów diety jest wśród Polaków na bardzo niskim poziomie. Do normalnego funkcjonowania komórek organizmu niezbędnych jest wiele mikroskładników, których część może być dostarczana w postaci suplementów diety. W Polsce suplementy diety dopuszcza do obrotu Główny Inspektor Sanitarny i podległe mu urzędy (a nie Główny Inspektor Farmaceutyczny lub Urząd Rejestracji Leków i Produktów Biobójczych ).

Suplementy diety jako środki spożywcze muszą mieć cechy i spełniać kryteria, za pomocą których charakteryzuje się żywność pod względem jakości sensorycznej, wartości odżywczej i bezpieczeństwa dla zdrowia konsumenta 2 3. Uderzenie w firmę Aflofarm , która w listopadzie dostała bezprecedensowo wysok± karę za wprowadzaj±ce w bł±d reklamy suplementów diety RenoPuren Zatoki Hot i RenoPuren Zatoki Junior, pokazało, że skończyły się żarty. Tran Mollers Baby aromacie cytrynowym dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego aromacie cytrynowym polecany jest dla dzieci i niemowląt już od 6. miesiąca życia w celu wzmocnienia układu odpornościowego.

W przypadku podejrzenia, że zakupiony suplement jest niebezpieczny (sfałszowany/nielegalny) powinniśmy skontaktować się z Departamentem Żywności Prozdrowotnej lub Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Gdzie możemy znaleźć informację tym czy suplement znajduje się w wykazie zgłoszonych suplementów i jaki jest jego status? Jakość suplementu diety jest monitorowana przez Sanepid, są to jednak kontrole wyrywkowe i nieregularne.

Zapominamy, że w sprzedaży, która odbywa się poza apteką mogą znajdować się nielegalne lub podrobione substancje. Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, na podstawie danych spożyciu w krajach Wspólnoty Europejskiej, ocenia się, że nie ma ryzyka związanego z przekroczeniem górnego bezpiecznego poziomu w przypadku witamin B1, B2, B12, biotyny, kwasu pantotenowego, witaminy K. Wśród składników, dla których istnieje ryzyko związane z nadmiernym spożyciem i ryzykiem przekroczenia limitów, wymienia się witaminę A, beta karoten, wapń, miedź, , jod, żelazo, mangan, cynk. Witaminy i składniki mineralne zażywane z suplementów diety, jak i z żywności wzbogacanej mogą prowadzić do przekroczenia górnych bezpiecznych poziomów w przypadku niektórych składników.

Dobrym przykładem są weganie i osoby rezygnujące z nabiału, bo jest to związane z ryzykiem niedoboru wapnia i witaminy D. Podobnie kobiety po menopauzie, u których obniżenie estrogenów wpływa na gęstość kości i może prowadzić do osteoporozy. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe, przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług oraz w celach analitycznych i marketingowych aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Podział na suplementy naturalne i sztuczne jest zabiegiem rynkowym, ponieważ człowiek konsekwentnie odżywiający się w sposób naturalny nie ma potrzeby uzupełniania swojej diety.

Główny Inspektor może, ale nie musi, przeprowadzić postępowanie mające na celu wyjaśnienie, czy są one zgodne z rzeczywistością. Na pewno witaminy D. Badania wykazały, że jej stężenie we krwi statystycznego Polaka jest za niskie co najmniej przez pół roku w związku ze strefą klimatyczną, w której żyjemy.

Copyright © 2018 Blevb.com.pl